News on business and economy in Jordan
Provided by AGPWESTCHESTER, Illinois, May 12, 2026 (GLOBE NEWSWIRE) -- Ingredion Incorporated (NYSE: INGR), penyedia global terkemuka bagi penyelesaian bahan ramuan untuk industri makanan dan minuman, hari ini mengumumkan keputusan kewangan bagi suku pertama 2026.
“Walaupun kami menjangkakan suku pertama yang mencabar selepas prestasi kukuh pada suku pertama tahun lalu, keputusan adalah lebih lemah daripada jangkaan dalam segmen Food & Industrial Ingredients—U.S./CAN akibat cabaran operasi di fasiliti Argo,” kata Jim Zallie, pengerusi, presiden dan Ketua Pegawai Eksekutif Ingredion. “Pada masa yang sama, prestasi dalam segmen Texture & Healthful Solutions dan Food & Industrial Ingredients—LATAM adalah sejajar dengan jangkaan kami meskipun persekitaran makroekonomi semakin tidak menentu.”
“Segmen Texture & Healthful Solutions mencatatkan suku kelapan berturut-turut pertumbuhan volum jualan bersih secara menyeluruh, didorong oleh permintaan pelanggan yang berterusan terhadap portfolio penyelesaian kami, termasuk ramuan clean label.”
“Segmen Food & Industrial Ingredients—LATAM menyampaikan prestasi seperti dijangka, mencerminkan pelaksanaan berdisiplin di seluruh rantau, sambil menyerap kesan negatif pertukaran mata wang Mexico berbanding tahun sebelumnya.”
* Keputusan yang terlapor adalah selaras dengan prinsip perakaunan yang diterima umum A.S. “GAAP.” Ukuran kewangan yang terlaras adalah ukuran kewangan bukan GAAP. Lihat “II. Maklumat Bukan GAAP” dalam Maklumat Kewangan Tambahan yang mengikuti Penyata Kewangan Disatukan Padat untuk penyelarasan langkah kewangan bukan GAAP kepada ukuran GAAP yang paling setanding secara langsung.
“Dalam perniagaan Food & Industrial Ingredients—U.S./CAN, walaupun kami menjangkakan permintaan pelanggan yang lebih perlahan, pemulihan di fasiliti Argo yang lebih lama daripada jangkaan telah memberi kesan negatif terhadap keputusan sepanjang suku ini. Kami kekal fokus untuk memperkukuh kebolehpercayaan operasi dan kami menjangka prestasi akan bertambah baik secara berperingkat sepanjang suku kedua; kami menyasarkan untuk kembali kepada operasi normal pada separuh kedua tahun tersebut.”
“Tanpa mengambil kira kesan daripada Argo, kami berpuas hati dengan prestasi serta daya tahan bahagian lain perniagaan kami, khususnya segmen Texture & Healthful Solutions, yang terus menemui peluang pertumbuhan. Fokus kami ke hadapan kekal pada memberi perkhidmatan kepada pelanggan, menyampaikan penyelesaian inovatif, dan memacu penciptaan nilai jangka panjang untuk para pemegang saham.”
Diluted Earnings Per Share (EPS)
| 1Q25 | 1Q26 | ||||
| Reported Diluted EPS | $ | 3.00 | $ | 2.22 | |
| Impairment charges | 0.08 | — | |||
| Restructuring costs | 0.02 | 0.15 | |||
| Tax items and other matters | (0.13) | (0.03) | |||
| Adjusted Diluted EPS** | $ | 2.97 | $ | 2.34 | |
Factors affecting changes in Reported and Adjusted EPS
| 1Q26 | |
| Total items affecting adjusted diluted EPS** | (0.63) |
| Total operating items | (0.70) |
| Margin | (0.71) |
| Volume | (0.14) |
| Foreign exchange | 0.07 |
| Other income | 0.08 |
| Total non-operating items | 0.07 |
| Financing costs | — |
| Non-controlling interests | — |
| Tax rate | 0.01 |
| Shares outstanding | 0.06 |
| Other non-operating income | — |
** Jumlah keseluruhan mungkin tidak tepat atau tidak dapat dijumlahkan semula kerana pembundaran
Ulasan Perniagaan
Ingredion Keseluruhan
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Volume | Price Mix | 2026 | Change | Change excl. FX | ||||
| First Quarter | 1,813 | 33 | (32) |
(22) |
1,792 | (1%) |
(3%) |
||||
Reported Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers | Restructuring/ Impairment |
Other | 2026 | Change | Change excl. FX | |||||
| First Quarter | 276 | 6 | (67) |
(4) |
(8) |
203 | (26%) |
(28%) |
|||||
Adjusted Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers | 2026 | Change | Change excl. FX | |||
| First Quarter | 273 | 6 | (67) |
212 | (22%) |
(24%) |
|||
Texture & Healthful Solution
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Volume | Price Mix | 2026 | Change | Change excl. FX | ||
| First Quarter | 602 | 13 | 13 | (11) |
617 | 2% |
— | ||
Segment Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers | 2026 | Change | Change excl. FX | |||
| First Quarter | 99 | 3 | (2) |
100 | 1% |
(2%) |
|||
Bahan Makanan & Perindustrian—LATAM
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Volume | Price Mix | 2026 | Change | Change excl. FX | ||||
| First Quarter | 573 | 18 | (7) |
(5) |
579 | 1% |
(2%) |
||||
Segment Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers | Argentina JV | 2026 | Change | Change excl. FX | |||
| First Quarter | 127 | 2 | (14) |
— | 115 | (9%) |
(11%) |
|||
Food & Industrial Ingredients—U.S./CAN
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Volume | Price Mix | 2026 | Change | Change excl. FX | ||||
| First Quarter | 520 | 2 | (38 | ) | (9 | ) | 475 | (9%) |
(9%) |
||
Segment Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers | 2026 | Change | Change excl. FX | |||
| First Quarter | 92 | 1 | (59) |
34 | (63%) |
(64%) |
|||
Semua yang Lain*
Net Sales
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Volume | Price Mix | 2026 | Change | Change excl. FX | ||
| First Quarter | 118 | — | — | 3 | 121 | 3% |
3% |
||
All Other Operating Income
| $ in millions | 2025 | FX Impact | Business Drivers | 2026 | Change | Change excl. FX |
| First Quarter | — | — | 3 | 3 | nm | nm |
* Segmen Semua yang Lain terdiri daripada perniagaan pelbagai segmen operasi yang tidak diklasifikasikan secara individu atau kolektif sebagai segmen boleh dilaporkan. Jualan bersih daripada Semua yang Lain dijana terutamanya melalui jualan pemanis dan kanji oleh perniagaan kami di Pakistan, jualan stevia dan ramuan lain daripada perniagaan PureCircle dan Other Sugar Reduction, serta ramuan protein kacang daripada perniagaan Protein Fortification.
Item Kewangan Lain
Dividen dan Belian Semula Saham
Pada suku pertama, Syarikat membayar dividen sebanyak $52 juta kepada para pemegang saham. Pada 18 Mac 2026, Syarikat mengisytiharkan dividen suku tahunan sebanyak $0.82 sesaham yang telah dibayar pada 21 April 2026. Sepanjang suku tahun tersebut, Syarikat telah membeli semula saham biasa bernilai $14 juta.
Unjuran Tahun Penuh 2026 yang Dikemas Kini
Syarikat kini menjangkakan EPS terlapor bagi tahun penuh 2026 berada dalam julat $9.60 hingga $10.30 dan EPS terlaras berada dalam julat $10.45 hingga $11.15.
Panduan ini mencerminkan tahap tarif yang berkuat kuasa sehingga akhir April 2026. Selain itu, panduan ini tidak merangkumi kos integrasi dan penyusunan semula berkaitan pemerolehan, serta sebarang potensi kos kemerosotan nilai.
Syarikat kini menjangkakan jualan bersih tahun penuh 2026 akan kekal mendatar hingga meningkat dalam julat satu digit rendah, mencerminkan pertumbuhan volum yang sebahagiannya diimbangi oleh campuran harga yang lebih rendah.
Pendapatan operasi yang dilaporkan kini dijangka menurun dalam julat satu angka tinggi, manakala pendapatan operasi terlaras dijangka kekal mendatar hingga menurun pada kadar satu digit rendah bagi tahun penuh 2026.
Unjuran tahun penuh 2026 selanjutnya mengandaikan perkara berikut: Pendapatan operasi bagi Texture & Healthful Solutions dijangka meningkat dalam julat satu digit rendah, didorong oleh pertumbuhan volum jualan, sebahagiannya diimbangi oleh jangkaan peningkatan kos input; Pendapatan operasi bagi Food & Industrial Ingredients—LATAM dijangka menurun dalam julat satu angka rendah, mencerminkan kekuatan berterusan peso Mexico; Pendapatan operasi bagi Food & Industrial Ingredients—U.S./CAN dijangka menurun dalam julat dua angka rendah, didorong oleh cabaran operasi Argo pada suku pertama; dan Pendapatan operasi bagi All Other masih dijangka meningkat sebanyak $5 hingga $10 juta berbanding tahun sebelumnya.
Kos korporat bagi tahun penuh 2026 dijangka kekal mendatar.
Bagi tahun penuh 2026, syarikat kini menjangkakan kadar cukai efektif terlapor berada dalam julat 26.3% hingga 27.8%, dan kadar cukai efektif terlaras berada dalam julat 26.0% hingga 27.5%.
Aliran tunai daripada operasi bagi tahun penuh 2026 dijangka berada dalam julat $725 juta hingga $825 juta, mencerminkan unjuran terkini kami. Perbelanjaan modal bagi tahun penuh dijangka kira-kira $400 hingga $440 juta.
Unjuran Suku Kedua 2026
Bagi suku kedua 2026, berbanding dengan suku yang sama tahun lalu, syarikat menjangkakan jualan bersih akan kekal mendatar hingga meningkat pada kadar satu digit rendah. Pendapatan operasi yang dilaporkan dijangka menurun pada kadar dua digit tinggi dan pendapatan operasi terlaras dijangka menurun pada kadar satu digit tinggi, yang mencerminkan perbandingan yang mencabar dengan keputusan kukuh tahun sebelumnya.
Butiran Panggilan Persidangan dan Siaran Web
Ingredion akan mengadakan panggilan persidangan pada hari Selasa, 5 Mei 2026, pada pukul 8 pagi. CT/9 pagi. ET, dihoskan oleh Jim Zallie, presiden dan ketua pegawai eksekutif bersama James Gray, naib presiden eksekutif dan ketua pegawai kewangan. Panggilan akan disiarkan dalam web dalam masa nyata dan boleh diakses di https://ir.ingredionincorporated.com/events-and-presentations. Selain itu, satu pembentangan yang mengandungi maklumat kewangan dan operasi tambahan akan tersedia di laman web syarikat dan boleh dimuat turun beberapa jam sebelum panggilan bermula. Siaran semula akan tersedia untuk masa yang terhad di https://ir.ingredionincorporated.com/financial-information/quarterly-results.
Perihal Ingredion
Ingredion Incorporated (NYSE: INGR) yang beribu pejabat di subbandar Chicago ialah peneraju global pembekal penyelesaian bahan yang berkhidmat untuk pelanggan di lebih daripada 120 buah negara. Dengan jualan bersih tahunan 2025 sebanyak kira-kira $7.2 bilion, Syarikat menukar bijirin, buah-buahan, sayur-sayuran serta bahan berasaskan tumbuhan lain menjadi penyelesaian bahan nilai tambah untuk pasaran makanan, minuman, pemakanan haiwan, pembuatan bir dan perindustrian. Dengan pusat inovasi Ingredion Idea Labs® yang terletak di seluruh dunia dan lebih daripada 11,000 pekerja, Syarikat mencipta bersama pelanggan dan memenuhi tujuannya untuk membawa potensi manusia, alam semula jadi dan teknologi untuk menjadikan kehidupan lebih baik. Layari ingredion.com untuk mendapatkan maklumat lanjut dan berita Syarikat terkini.
Kenyataan Berpandangan Ke Hadapan
Siaran berita ini mengandungi atau mungkin mengandungi kenyataan berpandangan ke hadapan dalam pengertian Seksyen 27A Akta Sekuriti 1933, sebagaimana yang dipinda dan Seksyen 21E Akta Bursa Sekuriti 1934, sebagaimana yang dipinda. Ingredion Incorporated berhasrat agar kenyataan berpandangan ke hadapan ini dilindungi di bawah peruntukan ‘safe harbor’ bagi kenyataan sedemikian.
Kenyataan berpandangan ke hadapan termasuk, antara lain, sebarang kenyataan mengenai jangkaan kami bagi jualan bersih suku kedua 2026 serta pendapatan operasi terlapor dan terlaras, pendapatan sesaham dilaporkan dan terlaras bagi tahun penuh 2026, jualan bersih, pendapatan operasi dilaporkan dan terlaras, pendapatan operasi mengikut segmen, kos korporat, kadar cukai efektif terlapor dan terlaras, aliran tunai daripada operasi, dan perbelanjaan modal, serta sebarang kenyataan lain mengenai prospek dan operasi masa depan kami, keadaan kewangan, volum, aliran tunai, perbelanjaan atau item kewangan lain, termasuk rancangan atau strategi pengurusan serta objektif bagi perkara-perkara tersebut dan sebarang andaian, jangkaan atau kepercayaan yang mendasari perkara-perkara tersebut.
Kenyataan ini kadangkala boleh dikenal pasti dengan menggunakan perkataan berpandangan ke hadapan seperti “boleh,” “akan,” “sepatutnya,” “menjangkakan,” “andaian,” “percaya,” “rancang,” “projek,” “anggaran,” “jangkaan,” “niatkan,” “teruskan,” “pro forma,” “ramalan,” “pandangan,” “mendorong,” “peluang,” “berpotensi,” “sementara,” atau ungkapan lain yang serupa atau ungkapan negatif daripadanya. Semua kenyataan selain kenyataan fakta sejarah di dalamnya ialah “kenyataan berpandangan ke hadapan.”
Kenyataan ini adalah berdasarkan keadaan atau jangkaan semasa, tetapi tertakluk kepada risiko dan ketidakpastian tertentu, yang kebanyakannya sukar untuk diramal dan berada di luar kawalan kami. Walaupun kami yakin bahawa jangkaan kami yang digambarkan dalam kenyataan berpandangan ke hadapan ini adalah berdasarkan anggapan yang munasabah, pelabur diingatkan bahawa kami tidak dapat memberikan jaminan bahawa jangkaan kami akan terbukti benar.
Keputusan dan perkembangan sebenar mungkin berbeza secara material daripada jangkaan yang dinyatakan atau tersirat dalam kenyataan ini, berdasarkan pelbagai risiko dan ketidakpastian, termasuk perubahan dalam amalan, keutamaan, sensitiviti harga, tingkah laku, permintaan dan persepsi pengguna; kesan perkembangan geopolitik, ketegangan, ancaman atau konflik terhadap ketersediaan dan harga bahan mentah serta bekalan tenaga; keadaan rantaian bekalan serta kadar pertukaran mata wang asing dan kadar faedah; kesan keadaan perniagaan dan ekonomi global terhadap permintaan bagi produk kami atau akses kami kepada pasaran kredit dan ekuiti global; pergantungan kami kepada industri tertentu bagi sebahagian besar jualan; kesukaran operasi di fasiliti pembuatan dan liabiliti berkaitan keselamatan serta kualiti produk; keupayaan kami untuk mengikuti perkembangan teknologi dalam penyelidikan dan pembangunan serta terus menawarkan produk inovatif; tekanan persaingan yang boleh menjejaskan bahagian pasaran, hasil dan keuntungan kami; volatiliti pasaran yang boleh menjejaskan keupayaan kami untuk memindahkan potensi kenaikan kos jagung dan bahan mentah lain kepada pelanggan, membeli kuantiti jagung dan bahan mentah lain pada harga yang mencukupi untuk mengekalkan atau meningkatkan keuntungan, atau membekalkan kuantiti produk dan memenuhi keperluan penghantaran yang diminta pelanggan; kesan turun naik harga, gangguan rantaian bekalan, tarif, duti dan kekurangan terhadap input perolehan, proses pengeluaran dan saluran penghantaran kami seperti bahan mentah, tenaga, serta pengangkutan dan logistik; keupayaan kami untuk mengawal kos, mengurus modal kerja dan mencapai bajet, termasuk menyiapkan projek penyelenggaraan dan pelaburan yang dirancang tepat pada masanya dan dalam bajet; perubahan iklim global serta langkah undang-undang, peraturan atau pasaran untuk menangani perubahan iklim; keupayaan kami untuk mengenal pasti dan menyiapkan pengambilalihan, pelupusan atau pakatan strategik pada terma yang menguntungkan atau mencapai sinergi yang dijangka; risiko ekonomi, politik dan lain-lain yang wujud dalam menjalankan operasi di negara asing dan dengan mata wang asing; keupayaan kami untuk mengekalkan hubungan buruh yang memuaskan; keupayaan kami untuk menarik, membangunkan, mengekalkan, memotivasikan dan mengekalkan hubungan baik dengan tenaga kerja kami termasuk kakitangan utama; kesan prosiding undang-undang dan peraturan; risiko berkaitan pandemik; kesan sebarang caj susut nilai terhadap aset tidak ketara dan muhibah; dasar ekonomi global dan serantau serta perubahan kepada undang-undang dan peraturan sedia ada; perubahan kadar cukai kami atau pendedahan kepada liabiliti cukai pendapatan tambahan; kenaikan kadar faedah yang boleh meningkatkan kos pinjaman kami; risiko yang menjejaskan keupayaan kami untuk mendapatkan dana pada kadar yang munasabah dan faktor lain yang menjejaskan akses kami kepada dana mencukupi untuk pertumbuhan dan pengembangan masa depan; risiko berkaitan penggunaan kecerdasan buatan dan teknologi canggih lain serta pergantungan kami kepada penyedia teknologi pihak ketiga; gangguan, insiden keselamatan atau kegagalan berkaitan sistem, proses dan tapak teknologi maklumat; risiko yang menjejaskan kesinambungan dasar dividen kami; dan keupayaan kami untuk mengekalkan kawalan dalaman yang berkesan ke atas pelaporan kewangan.
Kenyataan berpandangan ke hadapan kami hanya merujuk kepada tarikh ia dibuat, dan kami tidak menanggung sebarang kewajipan untuk mengemas kini mana-mana kenyataan berpandangan ke hadapan bagi mencerminkan peristiwa atau keadaan selepas tarikh kenyataan tersebut, sama ada akibat maklumat baharu, peristiwa atau perkembangan masa depan, atau sebaliknya. Sekiranya kami mengemas kini atau membetulkan satu atau lebih kenyataan ini, para pelabur dan pihak lain tidak seharusnya membuat kesimpulan bahawa kami akan melakukan kemas kini atau pembetulan tambahan. Untuk keterangan lanjut mengenai risiko-risiko ini dan lain-lain, sila rujuk bahagian 'Faktor Risiko' serta maklumat lain yang disertakan dalam Laporan Tahunan kami pada Borang 10-K bagi tahun berakhir 31 Disember 2025, dan dalam laporan susulan kami pada Borang 10-Q dan Borang 8-K yang difailkan dengan Suruhanjaya Sekuriti dan Bursa.
|
Ingredion Incorporated Condensed Consolidated Statements of Income (Unaudited) (dollars and shares in millions, except per share data) | |||||||||||
| |
Three Months Ended March 31, |
Change % |
|||||||||
| 2026 | 2025 | ||||||||||
| Net sales | $ | 1,792 | $ | 1,813 | (1 | %) | |||||
| Cost of sales | 1,391 | 1,347 | |||||||||
| Gross profit | 401 | 466 | (14 | %) | |||||||
| Operating expenses | 200 | 193 | 4 | % | |||||||
| Other operating (income), net | (13 | ) | (10 | ) | |||||||
| Restructuring/impairment charges | 11 | 7 | |||||||||
| Operating income | 203 | 276 | (26 | %) | |||||||
| Financing costs | 9 | 9 | |||||||||
| Income before income taxes | 194 | 267 | (27 | %) | |||||||
| Provision for income taxes | 50 | 68 | |||||||||
| Net income | 144 | 199 | (28 | %) | |||||||
| Less: Net income attributable to non-controlling interests | 2 | 2 | |||||||||
| Net income attributable to Ingredion | $ | 142 | $ | 197 | (28 | %) | |||||
| Earnings per common share attributable to Ingredion common shareholders: | |||||||||||
| Weighted average common shares outstanding: | |||||||||||
| Basic | 63.2 | 64.5 | |||||||||
| Diluted | 64.0 | 65.6 | |||||||||
| Earnings per common share of Ingredion: | |||||||||||
| Basic | $ | 2.25 | $ | 3.05 | (26 | %) | |||||
| Diluted | 2.22 | 3.00 | (26 | %) | |||||||
|
Ingredion Incorporated Condensed Consolidated Balance Sheets (dollars and shares in millions, except per share amounts) | ||||||||
| March 31, 2026 | December 31, 2025 | |||||||
| (Unaudited) | ||||||||
| Assets | ||||||||
| Current assets: | ||||||||
| Cash and cash equivalents | $ | 914 | $ | 1,030 | ||||
| Short-term investments | 4 | 3 | ||||||
| Accounts receivable, net | 1,358 | 1,185 | ||||||
| Inventories | 1,183 | 1,227 | ||||||
| Prepaid expenses and assets held for sale | 66 | 60 | ||||||
| Total current assets | 3,525 | 3,505 | ||||||
| Property, plant and equipment, net | 2,561 | 2,526 | ||||||
| Intangible assets, net | 1,259 | 1,269 | ||||||
| Other non-current assets | 583 | 597 | ||||||
| Total assets | $ | 7,928 | $ | 7,897 | ||||
| Liabilities and stockholders’ equity | ||||||||
| Current liabilities: | ||||||||
| Short-term borrowings | $ | 83 | $ | 48 | ||||
| Accounts payable, accrued liabilities and liabilities held for sale | 1,194 | 1,268 | ||||||
| Total current liabilities | 1,277 | 1,316 | ||||||
| Long-term debt | 1,742 | 1,742 | ||||||
| Other non-current liabilities | 463 | 473 | ||||||
| Total liabilities | 3,482 | 3,531 | ||||||
| Share-based payments subject to redemption | 41 | 64 | ||||||
| Redeemable non-controlling interests | — | 7 | ||||||
| Ingredion stockholders’ equity: | ||||||||
| Preferred stock — authorized 25.0 shares — $0.01 par value, none issued | — | — | ||||||
| Common stock — authorized 200.0 shares — $0.01 par value, 77.8 shares issued at March 31, 2026 and December 31, 2025 | 1 | 1 | ||||||
| Additional paid-in capital | 1,162 | 1,155 | ||||||
| Less: Treasury stock (common stock: 14.8 shares at March 31, 2026 and December 31, 2025) at cost | (1,553 | ) | (1,555 | ) | ||||
| Accumulated other comprehensive loss | (927 | ) | (937 | ) | ||||
| Retained earnings | 5,700 | 5,610 | ||||||
| Total Ingredion stockholders’ equity | 4,383 | 4,274 | ||||||
| Non-redeemable non-controlling interests | 22 | 21 | ||||||
| Total stockholders’ equity | 4,405 | 4,295 | ||||||
| Total liabilities and stockholders’ equity | $ | 7,928 | $ | 7,897 | ||||
|
Ingredion Incorporated Condensed Consolidated Statements of Cash Flows (Unaudited) (dollars in millions) | ||||||||
| |
Three Months Ended March 31, | |||||||
| 2026 | 2025 | |||||||
| Cash from operating activities | ||||||||
| Net income | $ | 144 | $ | 199 | ||||
| Non-cash charges to net income: | ||||||||
| Depreciation and amortization | 55 | 55 | ||||||
| Mechanical stores expense | 18 | 16 | ||||||
| Impairment charges | — | 6 | ||||||
| Margin accounts | 8 | (3 | ) | |||||
| Changes in other working capital | (205 | ) | (220 | ) | ||||
| Other | 13 | 24 | ||||||
| Cash provided by operating activities | 33 | 77 | ||||||
| Cash from investing activities | ||||||||
| Capital expenditures and mechanical stores purchases, net | (110 | ) | (92 | ) | ||||
| Proceeds from sale of business | 12 | 12 | ||||||
| Purchases of equity securities, net | (1 | ) | — | |||||
| Other | (1 | ) | 2 | |||||
| Cash used for investing activities | (100 | ) | (78 | ) | ||||
| Cash from financing activities | ||||||||
| Proceeds (payments) on borrowings, net | 35 | (48 | ) | |||||
| Repurchases of common stock, net | (14 | ) | (55 | ) | ||||
| Common stock activity for share-based compensation, net | (10 | ) | (11 | ) | ||||
| Purchases of non-controlling interests | (7 | ) | — | |||||
| Dividends paid, including to non-controlling interests | (52 | ) | (52 | ) | ||||
| Cash used for financing activities | (48 | ) | (166 | ) | ||||
| Effects of foreign exchange rate changes on cash and cash equivalents | (1 | ) | 7 | |||||
| (Decrease) in cash and cash equivalents | (116 | ) | (160 | ) | ||||
| Cash and cash equivalents, beginning of period | 1,030 | 997 | ||||||
| Cash and cash equivalents, end of period | $ | 914 | $ | 837 | ||||
|
Ingredion Incorporated Supplemental Financial Information (Unaudited) (dollars in millions, except for percentages) | ||||||||||||||
| I. Segment Information of Net Sales to Unaffiliated Customers and Operating Income | ||||||||||||||
| |
|
Three Months Ended March 31, |
Change % |
Change Excl. FX % |
||||||||||
| 2026 | 2025 | |||||||||||||
| Net Sales to Unaffiliated Customers: | ||||||||||||||
| Texture & Healthful Solutions (i) | $ | 617 | $ | 602 | 2 | % | 0 | % | ||||||
| Food & Industrial Ingredients–LATAM (ii) | 579 | 573 | 1 | % | (2 | %) | ||||||||
| Food & Industrial Ingredients–U.S./Canada (iii) | 475 | 520 | (9 | %) | (9 | %) | ||||||||
| All Other (iv) | 121 | 118 | 3 | % | 3 | % | ||||||||
| Net Sales | $ | 1,792 | $ | 1,813 | (1 | %) | (3 | %) | ||||||
| Operating Income (Loss): | ||||||||||||||
| Texture & Healthful Solutions | $ | 100 | $ | 99 | 1 | % | (2 | %) | ||||||
| Food & Industrial Ingredients–LATAM | 115 | 127 | (9 | %) | (11 | %) | ||||||||
| Food & Industrial Ingredients–U.S./Canada | 34 | 92 | (63 | %) | (64 | %) | ||||||||
| All Other | 3 | — | nm | nm | ||||||||||
| Corporate | (40 | ) | (45 | ) | (11 | %) | (11 | %) | ||||||
| Adjusted Operating Income | 212 | 273 | (22 | %) | (24 | %) | ||||||||
| Restructuring costs | (11 | ) | (1 | ) | ||||||||||
| Other matters | 2 | 10 | ||||||||||||
| Impairment charges | — | (6 | ) | |||||||||||
| Operating Income | $ | 203 | $ | 276 | (26 | %) | (28 | %) | ||||||
|
Nota kepada Jualan Bersih kepada Pelanggan Tidak Bersekutu (i) Bersih selepas jualan antara segmen sebanyak $9 juta bagi suku pertama 2026 dan 2025. (ii) Bersih selepas jualan antara segmen sebanyak $10 juta dan $13 juta bagi suku pertama 2026 dan 2025. (iii) Bersih selepas jualan antara segmen sebanyak $27 juta dan $33 juta bagi suku pertama 2026 dan 2025. (iv) Bersih selepas jualan antara segmen sebanyak $4 juta dan $3 juta bagi suku pertama 2026 dan 2025. | ||||||||||||||
II. Maklumat Bukan GAAP
Bagi melengkapkan keputusan kewangan disatukan yang disediakan mengikut prinsip perakaunan yang diterima umum di Amerika Syarikat (“GAAP”), ukuran kewangan sejarah bukan GAAP digunakan, yang mengecualikan item GAAP tertentu seperti kos penstrukturan semula, caj susut nilai, item cukai Mexico, dan item lain yang ditentukan. Terma “terlaras” digunakan secara umum apabila merujuk kepada ukuran kewangan bukan GAAP ini.
Pihak pengurusan menggunakan ukuran kewangan bukan GAAP secara dalaman untuk membuat keputusan yang strategik, meramalkan hasil pada masa hadapan dan menilai prestasi semasa. Dengan mendedahkan ukuran kewangan bukan GAAP, pihak pengurusan berhasrat untuk menyediakan pelabur perbandingan yang lebih bermakna dan konsisten bagi hasil operasi dan arah aliran Syarikat untuk tempoh yang dibentangkan. Ukuran kewangan bukan GAAP ini digunakan sebagai tambahan dan bersama-sama dengan hasil yang dibentangkan menurut GAAP dan menggambarkan cara tambahan untuk melihat aspek operasi Syarikat yang apabila dilihat dengan hasil GAAP-nya, memberikan pemahaman yang lebih lengkap tentang faktor dan arah aliran yang mempengaruhi perniagaannya. Ukuran kewangan yang dijangkakan mungkin tidak mencerminkan caj, kos dan/atau keuntungan masa hadapan yang secara semula jadi sukar untuk diramal dan dianggarkan disebabkan oleh masa, kesan dan/atau kepentingannya yang tidak diketahui. Pelarasan bukan GAAP secara umumnya dilakukan untuk ukuran kewangan terlaras, yang meningkatkan keyakinan pengurusan dalam keupayaannya untuk meramal ukuran kewangan terlaras berbanding keupayaannya untuk meramal ukuran kewangan GAAP. Ukuran bukan GAAP ini, termasuk ukuran dijangka bukan GAAP, perlu dianggap sebagai tambahan dan bukannya sebagai pengganti untuk atau lebih penting berbanding ukuran sepadan yang dikira menurut GAAP.
Ukuran kewangan bukan GAAP tidak disediakan menurut GAAP; oleh itu, maklumat bukan GAAP Syarikat tidak semestinya dapat dibandingkan dengan ukuran dengan tajuk yang sama yang dibentangkan oleh syarikat lain. Penyelarasan bagi setiap ukuran kewangan bukan GAAP kepada ukuran GAAP yang setanding disediakan dalam jadual di bawah.
|
Ingredion Incorporated Reconciliation of GAAP Net Income attributable to Ingredion and Diluted Earnings Per Share (“EPS”) to Non-GAAP Adjusted Net Income attributable to Ingredion and Adjusted Diluted EPS (Unaudited) | ||||||||||||||||
|
Three Months Ended March 31, 2026 |
Three Months Ended March 31, 2025 |
|||||||||||||||
| (in millions) | Diluted EPS | (in millions) | Diluted EPS | |||||||||||||
| Net income attributable to Ingredion | $ | 142 | $ | 2.22 | $ | 197 | $ | 3.00 | ||||||||
| Adjustments: | ||||||||||||||||
| Restructuring costs (i) | 10 | 0.15 | 1 | 0.02 | ||||||||||||
| Other matters (ii) | (2 | ) | (0.03 | ) | (7 | ) | (0.11 | ) | ||||||||
| Impairment charges (iii) | — | — | 5 | 0.08 | ||||||||||||
| Tax item–Mexico (iv) | (4 | ) | (0.06 | ) | (1 | ) | (0.02 | ) | ||||||||
| Other tax matters (v) | 4 | 0.06 | — | — | ||||||||||||
| Non-GAAP adjusted net income attributable to Ingredion | $ | 150 | $ | 2.34 | $ | 195 | $ | 2.97 | ||||||||
|
Pendapatan bersih dan EPS mungkin tidak tepat atau tidak dapat dijumlahkan semula kerana pembundaran. Nota (i) Sepanjang tiga bulan berakhir pada 31 Mac 2026 dan 2025, kami merekodkan caj penstrukturan pra-cukai sebanyak $11 juta dan $1 juta, terutamanya berkaitan dengan kos penstrukturan semula entiti undang-undang yang dianggarkan pada tahun 2026. (ii) Sepanjang tiga bulan berakhir pada 31 Mac 2026, kami merekodkan manfaat pra-cukai sebanyak $2 juta. Sepanjang tiga bulan berakhir pada 31 Mac 2025, kami merekodkan manfaat pra-cukai sebanyak $10 juta, terutamanya berkaitan dengan pemulihan insurans dan keputusan yang memihak kepada kami berhubung cukai tidak langsung tertentu. (iii) Sepanjang tiga bulan berakhir pada 31 Mac 2025, kami merekodkan caj susut nilai pra-cukai sebanyak $6 juta berkaitan dengan penutupan kilang yang telah diumumkan sebelum ini serta susut nilai pelaburan ekuiti. Tiada aktiviti sedemikian sepanjang tiga bulan berakhir pada 31 Mac 2026. (iv) Jumlah cukai adalah hasil daripada pergerakan peso Mexico berbanding dolar AS dan kesannya terhadap pengukuran semula penyata kewangan Mexico sepanjang tempoh tersebut. (v) Sepanjang tiga bulan berakhir pada 31 Mac 2026, kami mengiktiraf rizab cukai tahun sebelumnya, pengambilan semula manfaat cukai AS tahun sebelumnya, serta kesan cukai berkaitan dengan pelarasan bukan GAAP semasa dan tahun sebelumnya yang dinyatakan di atas. Ini sebahagiannya diimbangi oleh pendapatan faedah daripada manfaat cukai yang telah diiktiraf sebelum ini, berkaitan dengan insentif tempatan tertentu di Brazil yang sebelum ini dikenakan cukai. | ||||||||||||||||
|
Ingredion Incorporated Reconciliation of GAAP Operating Income to Non-GAAP Adjusted Operating Income (Unaudited) (dollars in millions, pre-tax) | ||||||||
| |
|
Three Months Ended March 31, |
||||||
| 2026 | 2025 | |||||||
| Operating income | $ | 203 | $ | 276 | ||||
| Adjustments: | ||||||||
| Restructuring costs (i) | 11 | 1 | ||||||
| Other matters (ii) | (2 | ) | (10 | ) | ||||
| Impairment charges (iii) | — | 6 | ||||||
| Non-GAAP adjusted operating income | $ | 212 | $ | 273 | ||||
|
Bagi nota (i) hingga (iii), sila rujuk nota (i) hingga (iii) yang disertakan dalam Penyesuaian Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Cair (“EPS”) kepada Pendapatan Bersih Terlaras bukan GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion serta EPS Cair Terlaras. | ||||||||
|
Ingredion Incorporated Reconciliation of GAAP Effective Income Tax Rate to Non-GAAP Adjusted Effective Income Tax Rate (Unaudited) (dollars in millions, except for percentages) | |||||||||||
| |
|
Three Months Ended March 31, 2026 | |||||||||
| Income before Income Taxes (a) | Provision for Income Taxes (b) |
Effective Income Tax Rate (b/a) |
|||||||||
| As Reported | $ | 194 | $ | 50 | 25.8 | % | |||||
| Adjustments: | |||||||||||
| Restructuring costs (i) | 11 | 1 | |||||||||
| Other matters (ii) | (2 | ) | — | ||||||||
| Tax item–Mexico (iv) | — | 4 | |||||||||
| Other tax matters (v) | — | (4 | ) | ||||||||
| Adjusted Non-GAAP | $ | 203 | $ | 51 | 25.1 | % | |||||
| |
|
Three Months Ended March 31, 2025 | |||||||||
| Income before Income Taxes (a) | Provision for Income Taxes (b) |
Effective Income Tax Rate (b/a) |
|||||||||
| As Reported | $ | 267 | $ | 68 | 25.5 | % | |||||
| Adjustments: | |||||||||||
| Restructuring costs (i) | 1 | — | |||||||||
| Impairment charges (iii) | 6 | 1 | |||||||||
| Other matters (ii) | (10 | ) | (3 | ) | |||||||
| Tax item–Mexico (iv) | — | 1 | |||||||||
| Adjusted Non-GAAP | $ | 264 | $ | 67 | 25.4 | % | |||||
|
Bagi nota (i) hingga (v), sila rujuk nota (i) hingga (v) yang disertakan dalam Penyesuaian Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Cair (“EPS”) kepada Pendapatan Bersih Terlaras bukan GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion serta EPS Cair Terlaras. | |||||||||||
|
Ingredion Incorporated Reconciliation of Expected GAAP Diluted Earnings Per Share (“GAAP EPS”) to Expected Adjusted Diluted Earnings Per Share (“Adjusted EPS”) (Unaudited) | ||||||||
| |
|
Expected EPS Range for Full-Year2026 |
||||||
|
Low End of Guidance |
High End of Guidance |
|||||||
| GAAP EPS | $ | 9.60 | $ | 10.30 | ||||
| Adjustments: | ||||||||
| Restructuring costs (i) | 0.20 | 0.20 | ||||||
| Other matters (ii) | 0.20 | 0.20 | ||||||
| Impairment charges (iii) | 0.45 | 0.45 | ||||||
| Tax item–Mexico (iv) | (0.06 | ) | (0.06 | ) | ||||
| Other tax matters (v) | 0.06 | 0.06 | ||||||
| Adjusted EPS | $ | 10.45 | $ | 11.15 | ||||
|
Bagi nota (i) hingga (v), sila rujuk nota (i) hingga (v) yang disertakan dalam Penyesuaian Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Cair (“EPS”) kepada Pendapatan Bersih Terlaras bukan GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion serta EPS Cair Terlaras. Selain itu, jumlah ramalan di atas termasuk pelarasan berikut: (i) Anggaran kos penstrukturan pra-cukai sebanyak $7 juta berkaitan dengan penamatan yang dirancang bagi fasiliti pembuatan kami di Cabo, Brazil. (ii) Anggaran kos langsung pra-cukai sebanyak $20 juta berkaitan dengan insiden terma di fasiliti pembuatan Argo kami. (iii) Anggaran caj susut nilai pra-cukai sebanyak $36 juta berkaitan dengan penamatan yang dirancang bagi fasiliti pembuatan kami di Cabo, Brazil. | ||||||||
|
Ingredion Incorporated Reconciliation of Expected GAAP Effective Income Tax Rate (“GAAP ETR”) to Expected Adjusted Effective Income Tax Rate (“Adjusted ETR”) (Unaudited) | ||||||
| |
|
Expected Effective Income Tax Rate Range for Full-Year2026 |
||||
|
Low End of Guidance |
High End of Guidance |
|||||
| GAAP ETR | 26.3 | % | 27.8 | % | ||
| Adjustments: | ||||||
| Restructuring costs (i) | (0.1 | %) | (0.1 | %) | ||
| Other matters (ii) | 0.1 | % | 0.1 | % | ||
| Impairment charges (iii) | (0.3 | %) | (0.3 | %) | ||
| Tax item–Mexico (iv) | 0.4 | % | 0.4 | % | ||
| Other tax matters (v) | (0.4 | %) | (0.4 | %) | ||
| Adjusted ETR | 26.0 | % | 27.5 | % | ||
|
Bagi nota (i) hingga (v), sila rujuk nota (i) hingga (v) yang disertakan dalam Penyesuaian Pendapatan Bersih GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion dan Pendapatan Sesaham Cair (“EPS”) kepada Pendapatan Bersih Terlaras bukan GAAP yang boleh diatribusikan kepada Ingredion serta EPS Cair Terlaras. Selain itu, jumlah ramalan di atas termasuk pelarasan berikut: (i) Anggaran kos penstrukturan pra-cukai sebanyak $7 juta berkaitan dengan penamatan yang dirancang bagi fasiliti pembuatan kami di Cabo, Brazil. (ii) Anggaran kos langsung pra-cukai sebanyak $20 juta berkaitan dengan insiden terma di fasiliti pembuatan Argo kami. (iii) Anggaran caj susut nilai pra-cukai sebanyak $36 juta berkaitan dengan penamatan yang dirancang bagi fasiliti pembuatan kami di Cabo, Brazil. | ||||||
HUBUNGAN:
Pelabur: Noah Weiss, 773-896-5242
Media: Rick Wion, 708-209-6323
Legal Disclaimer:
EIN Presswire provides this news content "as is" without warranty of any kind. We do not accept any responsibility or liability for the accuracy, content, images, videos, licenses, completeness, legality, or reliability of the information contained in this article. If you have any complaints or copyright issues related to this article, kindly contact the author above.